Kriolipoliza - trwałe usuwanie tkanki tłuszczowej bez ingerencji chirurga

Mariusz Siwko
05.10.2021

Płaski brzuch to chyba marzenie każdej kobiety, a nawet mężczyzny. Niestety w tych czasach nikt nie ma czasu na regularne ćwiczenia w domu czy uczęszczanie na siłownie, ale jest na to sposób. W 2008 roku dwaj amerykańscy lekarze z szpitala w Massachusetts udowodnili, że podskórne komórki tłuszczowe są bardziej wrażliwe na zimno niż komórki je otaczające. W taki sposób powstała popularna w tych czasach kriolipoliza. Jest to najskuteczniejszy sposób na pozbycie się tkanki tłuszczowej w zaledwie 3 miesiące. O kriolipolizę zapytaliśmy specjalistę z gabinetu La source.

Czym jest kriolipoliza?

Kriolipoliza to innowacyjne rozwiązanie w walce z niechcianą tkanką tłuszczową. Technologia, która wykorzystuje ujemną temperaturę do miejscowej redukcji tłuszczu. Wykonując kriolipolizę skutecznie modelujemy nasze ciało na dowolnej partii.

Jaka jest różnica pomiędzy tradycyjną kriolipolizą, a kriolipolizą 360 stopni?

Różnice pomiędzy tymi technologiami są dość znaczące:

- Tradycyjna kriolipoliza w swojej głowicy posiada jedynie 2 płytki chłodzące umieszczone po bokach przez co cały obszar nie jest poddany procedurze. Czas mrożenia tkanki wynosi około 75 minut, po zdjęciu głowicy obszar jest dosłownie zamrożony na kość przez co wymaga 10 minutowego rozmasowania, które nie należy do najprzyjemniejszych.

- Kriolipoliza 360 jest o wiele bardziej zaawansowana technologicznie. Głowica tego urządzenia zamraża cały obszar, ponieważ posiada płytki chłodzące z każdej strony. Dzięki temu jest skuteczniejsza, a efekty są bardziej satysfakcjonujące. Czas mrożenia tkanki to jedyne 50 minut, poddany obszar jest mrożony przez 45 minut, a póżniej rozgrzewany 5 minut w celu bardziej komfortowego jego rozmasowania. Kriolipoliza 360 posiada także system Vacuum, który znacząco wpływa na wygląd skóry po procedurze. Dzięki niemu obszar nie jest aż tak tkliwy i spuchnięty.

Czy wasz gabinet oferuje usługę z wykorzystaniem kriolipolizy 360 stopni?

Tak, oferujemy procedury z wykorzystaniem urządzenia kriolipoliza 360

https://lasource.pl/oferta-gabinetu-medycyny-estetycznej-poznan-centrum/zabieg-kriolipoliza/

Na czym polega procedura kriolipolizy 360 stopni?

Procedura kriolipolizy przeprowadzana jest w gabinetach medycyny estetycznej. Kriolipoliza 360 to najnowocześniejsze urządzenie na rynku. A to dlaczego ? Ze względu na posiadane głowice, które schładzają obszar z każdej strony w porównaniu do przestarzałych urządzeń, które schładzają tylko z boków. Na obszar poddawany kriolipolizie nakładana jest specjalna membrana nasączona żelem chroniącym przed odmrożeniem. Następnie skóra wraz z tkanką tłuszczową zasysana jest  przez głowicę. Obszar ten schładzany jest do - 8 stopni Celsjusza przez 45 minut. Ujemna temperatura powoduje, że komórki tłuszczowe ulegają rozpadowi. Warto zaznaczyć, że sąsiadujące struktury tzn. naczynia krwionośne, nerwy, mięśnie nie zostają naruszone. Po 45 minutach schładzania komórek tłuszczowych rozpoczyna się 5 minutowa faza lekkiego ogrzewania aby przywrócić odpowiednią temperaturę tkanek skóry.

Po wykonanej procedurze kriolipolizy 360 rozpoczyna się proces rozpadu komórek tłuszczowych i uwalniany jest glicerol i wolne kwasy tłuszczowe, które trafiają do układu krążeniowego i limfatycznego. Skąd przedostają się do wątroby i zostają zmetabolizowane w naturalnych procesach metabolicznych oraz wydalane są z organizmu.

Jakie są efekty po kriolipolizie 360?

Jednorazowe wykonanie kuracji kriolipolizy 360 pozwala na redukcję tkanki tłuszczowej od 25 % do 45 %. W przypadku kiedy występuje duża ilość tkanki tłuszczowej rekomenduje się wykonanie od 2 do 3 serii w odstępach 4 tygodniowych. Pierwsze efekty zauważalne są po około 2 tygodniach od wykonania kriolipolizy. Na ostateczny, pełny rezultat należy czekać do 2 - 3 miesięcy związane jest to ze stopniową redukcją z organizmu uszkodzonych komórek tłuszczowych.

Jakie są wskazania do kriolipolizy 360?

Procedura kriolipolizy 360 jest zalecana dla osób borykającym się z nadmiarem niechcianej tkanki tłuszczowej, której nie można zredukować żadnymi ćwiczeniami i dietą. Wiele osób decyduje się również na wykonanie kriolipolizy 360 w przypadku nierównomiernego rozłożenia się tkanki tłuszczowej.

Na jakich obszarach można wykonać kriolipolizę 360?

Procedurę kriolipolizy można wykonać na niemal każdej części ciała tzn. brzucha, boczków (talia), pleców, ramion (pelikany), ud oraz podbródeka.

Jakie są przeciwwskazania do kriolipolizy 360?

Warto zaznaczyć, że tak jak w przypadku innych kuracji istnieją przeciwwskazania także kriolipoliza takie posiada.

Procedury kriolipolizy nie powinno się wykonywać w następujących przypadkach:

  • otyłość II lub III stopnia
  • ciąża i karmienie piersią
  • stany zapalne
  • stany gorączkowe
  • niewydolność nerek, wątroby
  • rozrusznik serca
  • nadwrażliwość na zimno
  • zaburzenia krążenia
  • historie nowotworowe
  • świeże rozstępy, otwarte rany

Jak długo trwa cała procedura kriolipolizy 360?

Pojedyńcza procedura kriolipolizy 360 trwa około 1,5 h. W tym czasie zostaje przygotowany obszar podawany kriolipolizie i nakładana jest specjalna membrana pokryta żelem, który zabezpiecza skórę przed odmrożeniem. Następnie nakłada się głowice, która zassysa obszar wraz z tkanką tłuszczową. Na sam koniec obszar poddawany jest masażowi oraz lipolizie ultradźwiękowej.

Jak wygląda skóra po wykonanej kriolipolizie 360?

W trakcie trwania całej procedury odczuwa się zimno i na samym początku może wystąpić chwilowy dyskomfort, który przemija w ciągu 5 minut.

Bezpośrednio po obszar jest zaczerwieniony i może być delikatnie tkliwy - zaczerwienienie znika w ciągu kilku godzin natomiast tkliwość może utrzymywać się do dwóch dni. Na drugi dzień od wykonanej kriolipolizie 360 stopni mogą pojawić się drobne siniaki, które ustępują w ciągu kilku dni. 

Czy warto wykonać kriolipolizę 360?

Bez wątpienia jest to najskuteczniejszy sposób, by pozbyć się tkanki tłuszczowej. To w pełni bezpieczna i bezinwazyjna metoda, która nie wymaga okresu rekonwalescencji.

Specjalista Gabinetu Medycyny Estetycznej La source | mgr. Karolina Pacyga

Komunikat prasowy

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.