Lubicie rodzinne wycieczki rowerowe? Warto zainwestować w bagażnik na hak

Marek Szydełko
18.04.2024

Jeśli jesteście aktywną rodziną, a Waszym ulubionym sposobem wspólnego spędzania czasu są wycieczki rowerowe, to naprawdę warto przemyśleć kwestię zakupu bagażnika montowanego na haku samochodu. Dlaczego to może być strzał w dziesiątkę? Kilka argumentów znajdziesz w naszym poradniku.

Zachęta do dalszych wycieczek

Dzięki możliwości przetransportowania rowerów z domu np. na start atrakcyjnego szlaku rowerowego, a przede wszystkim przywiezienia ich z powrotem, zaczniecie odważniej i ambitniej planować rodzinne wycieczki. Zniknie problem męczących dojazdów, co dziś prawdopodobnie Was ogranicza.

Odkrywanie nowych miejsc

Mając możliwość zabierania rowerów nawet wiele kilometrów od domu, zaczniecie więcej zwiedzać i poznawać miejsca w swoim regionie, do których w przeciwnym razie nigdy byście nie dotarli – na przykład z powodu ograniczeń fizycznych dzieci.

Wygoda

Bagażnik na hak umożliwia łatwe i bezpieczne przewożenie rowerów, bez konieczności demontowania kół czy dźwigania jednośladów na dach. Dzięki temu szybko i sprawnie można dostać się w wybrane miejsce i rozpocząć wycieczkę. Zniknie więc jedna z wymówek, aby tym razem odpuścić sobie rodzinną wyprawę.

Możliwość zabierania rowerów na wakacje czy weekendy

Mając bagażnik rowerowy na hak możecie już poważnie pomyśleć o zabieraniu ze sobą rowerów czy to na wakacje, czy weekendy za miastem, zyskując możliwość zwiedzania pięknych miejsc na dwóch kółkach. Jeśli do tej pory zawsze brakowało Wam dostępu do własnych rowerów, to zakup platformy na pewno będzie dobrą decyzją.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie