Lubisz jeździć na rowerze? Wybierz się nad jezioro Garda!

Krzysztof Jagielski
12.09.2022

Jezioro Garda to jedno z największych jezior w Europie. Zachwyca przepięknym położeniem, kusi fantastycznymi warunkami do uprawiania sportów wodnych, a przy tym zapewnia doświadczenie prawdziwie włoskiego dolce vita. To także raj dla fanów jazdy na rowerze – nieprzypadkowo właśnie tam organizowane są wyprawy rowerowe, a profesjonalni zawodnicy często mają zgrupowania przygotowujące do sezonu. Sprawdź, dlaczego warto wybrać się z rowerem nad jezioro Garda.

Bajeczne widoki

Jezioro Garda swoją sławę zawdzięcza właśnie niesamowitym widokom. Jest przy tym niezwykle różnorodne, ponieważ na północy zachwycają górskie krajobrazy, natomiast na południu jest zdecydowanie cieplej i klimat zdecydowanie przypomina to, z czym kojarzymy Włochy. Każdy znajdzie tam coś dla siebie. Zwiedzanie jeziora z pozycji rowerowego siodełka jest zdecydowanie najlepszym pomysłem na Gardę.

Mnóstwo tras rowerowych

Jezioro Garda to europejska mekka cyklistów. Można je objechać dookoła na rowerze, pokonując około 140 kilometrów, w dużej części bezpiecznymi ścieżkami rowerowymi. Tras nie brakuje również w bezpośredniej okolicy jeziora. Na rowerze możesz odwiedzić piękne winnice, zaliczyć ostre podjazdy pod wzniesienia, dostać się na najpiękniejsze plaże, zwiedzić zabytkowe miejscowości – szczególnie polecamy Limone Sul Garda oraz Riva Del Garda.

Wysoka kultura jazdy

Kierowcy mieszkający w okolicach jeziora Garda przywykli do widoku rowerzystów, dlatego nie ma mowy o poganianiu, zajeżdżaniu drogi i tego typu zachowaniu dobrze znanym z polskich dróg. Jazda na rowerze wokół Gardy jest czystą przyjemnością, nawet jeśli pokonujemy odcinki bez ścieżek rowerowych, będąc uczestnikami normalnego ruchu.

Koszty nie przerażają

Choć wyprawa rowerowa nad jezioro Garda kojarzy się z bardzo kosztowną zabawą, to uwierz, że tak być wcale nie musi. Na miejsce bez problemu dojedziesz własnym samochodem. Mając do dyspozycji rower możesz zatrzymywać się na licznych kempingach i znacząco obniżyć wydatki. W każdej restauracji zamówisz też włoską pizzę za 6-8 euro, co pozwoli Ci ograniczyć wydatki do minimum.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie