Najdłuższa broda na świecie

Remigisz Szulc
29.06.2021

Obecnie broda stanowi atrybut wielu mężczyzn. Zarost pozostaje w męskiej modzie od kilku sezonów. Dawniej broda była oznaką władzy, pozycji społecznej, honoru lub powagi. W różnych kulturach nadal jest noszona z dumą, zgodnie z tradycją. Oprócz technik pielęgnacyjnych, warto też wiedzieć, kto jest posiadaczem najdłuższej brody na świecie.

Najdłuższa broda na świecie – kto jest jej posiadaczem?

Najdłuższą brodę na świecie wyhodował Hans Langseth, który pochodził z Norwegii. Mężczyzna miał zarost o długości pięciu metrów i trzydziestu trzech centymetrów. Zmarł w 1927 roku, a po 40. latach włosy znalazły się w muzeum Smithsonian Institution w Waszyngtonie.

Obecnie reprezentantem najdłuższej brody jest Kanadyjczyk Sarwan Singh. Długość zarostu została zmierzona w marcu 2010 roku w Rzymie. Wynik wynosił 236 centymetrów. Następny pomiar odbył się rok później we wrześniu w Surrey. Wówczas broda miała już 249 centymetrów. Sarwan Singh od tego czasu jest  żyjącym przedstawicielem najdłuższej brody na świecie.

Co zrobić, aby zapuścić długą brodę?

Jeśli rekordziści zainspirowali cię do zapuszczenia zarostu, przy odrobinie cierpliwości możesz łatwo to zrobić. Nie musisz hodować dwumetrowej brody, ale już kilkucentymetrowa nadaje się do stylizacji. Przygodę z zapuszczaniem najlepiej zacząć od wyrzucenia maszynki do golenia i zaopatrzenia się w kosmetyki do pielęgnacji zarostu. Bogatą ofertę naturalnych preparatów nawilżających dla mężczyzn znajdziesz w sklepie internetowym https://uzbira.pl/kategoria/broda-i-wasy.

Daj sobie czas

Podjęcie decyzji o zapuszczeniu zarostu przychodzi szybko, ale do zrealizowania celu niezbędny jest czas. Broda nie urośnie długa w ciągu kilku dni, na to potrzeba więcej cierpliwości. Do osiągnięcia efektu pełnej, gęstej i długiej brody możesz czekać nawet trzy miesiące. Jednak już po miesiącu możesz mieć wymarzony zarost. Nie poddawaj się i wytrwaj bez golenia przez ten czas, a na pewno nie pożałujesz.

Nawilżaj skórę i włosy

Porost włosów może wiązać się z występowania podrażnień i swędzenia okolic twarzy. Nie przejmuj się tym i nie drap buzi, ponieważ można sobie z tym poradzić. Nowe włosy wpływają na mniejsze wydzielanie sebum, które w naturalny sposób nawilża i chroni twarz przed czynnikami zewnętrznymi. Ważne jest, aby w procesie zapuszczania brody mieć pod ręką kremy nawilżające do twarzy i zarostu, olejki do brody oraz specjalne szampony do mycia. Prawidłowa pielęgnacja poprawi kondycję skóry i włosów, przez co broda urośnie szybciej i nie będzie cię drapała. Musisz pamiętać, że aby osiągnąć cel, pielęgnację trzeba stosować regularnie. Optymalnie będzie, jeśli nałożysz te kosmetyki dwa razy dziennie, rano i wieczorem.

Jak dbać o skórę twarzy i brodę?

Rutyna pielęgnacyjna mężczyzn opiera się na kilku aspektach. Broda będzie gęsta i piękna, jeśli będzie miała dobre podłoże. Dbaj o swoją skórę nie tylko od zewnątrz, lecz również od wewnątrz. Zdrowe jedzenie i picie dużej ilości wody pozwoli ci zapuścić długi zarost. Nawilżona twarz to podstawa, dlatego myj ją specjalnymi żelami lub szamponami do brody. Wyczesz starannie włosy, żeby nie powstawały na nich kołtuny. Szczotkowanie pobudza naskórek do produkcji niezbędnego sebum oraz usuwa zanieczyszczenia z brody. Porządnie oczyszczona twarz jest gotowa do przyjęcia kremu, balsamu lub olejku o działaniu nawilżającym i łagodzącym. Preparaty te zmiękczą i nabłyszczą zarost, przez co będzie łatwiejszy do stylizacji. Po zakończonej pielęgnacji możesz ułożyć brodę w ulubiony sposób.

Najdłuższą brodą na świecie może pochwalić się Sarwan Singh z Kanady. W ciągu roku urosła 13 centymetrów. Stosując odpowiednią pielęgnację i wprowadzając nowe nawyki, również możesz osiągnąć swój cel.

 

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.