Odsiwiacz do włosów – sposób na męski kompleks?

Maciej Piwowski
18.07.2016

Siwizna kojarzy się z dojrzałością, życiową mądrością, dla wielu jest też symbolem prawdziwej męskości. Mimo to wielu panów na widok siwiejących włosów wpada w panikę, obawiając się utraty przystojnego wyglądu i starzenia. Siwienia nie da się na dłuższą metę powstrzymać. Jedynym wyjściem jest koloryzacja lub sięgnięcie po odsiwiacz do włosów. Co to za specyfik? Jakich efektów jego stosowania można się spodziewać?

Odsiwiacz do włosów to nie farba

Stosowanie odsiwiacza jest alternatywą dla farbowania, ale na dłuższą metę nie zastąpi koloryzacji. Podstawę kosmetyku stanowią substancje aktywne, które tworzą na powierzchni włosów kolorowy film – w odcieniu identycznym jak naturalny kolor kosmyków.

Ciekawostka

Odsiwiacz działa jednak tylko w przypadku jasnych włosów i brązów. Nie pomoże Ci, jeśli masz naturalnie czarną czuprynę.

Aby odsiwiacz zadziałał trzeba go zastosować przynajmniej kilkakrotnie. Zwykle pierwszy zabieg wykonuje się 2 razy pod rząd – wówczas udaje się już częściowo pokryć siwe włosy. Odbudowa pigmentu musi jednak potrwać nieco dłużej – przynajmniej 2-3 dni. Konieczne jest też okresowe sięganie po odsiwiacz już po osiągnięciu pożądanego efektu – przynajmniej raz w miesiącu.

Czy nakładanie odsiwiacza jest trudne?

Kosmetyk ten można kupić w postaci pianki, kremu lub płynu – najwygodniejsze w stosowaniu są dwie pierwsze. Krem czy piankę wystarczy wetrzeć we włosy (koniecznie suche) i zostawić na kilka minut – określa to dokładnie instrukcja obsługi. Później trzeba umyć głowę i ewentualnie powtórzyć zabieg.

Warto jednocześnie pamiętać, że odsiwiaczy nie stosuje się na włosy farbowane – kosmetyk mógłby zniszczyć włosy i spowodować wypłukanie sztucznego pigmentu.

Działa? Zdania są podzielone

Odsiwiacz do włosów nie pomoże każdemu – jak wspomnieliśmy problem będą mieć panowie o kruczoczarnych czuprynach, bo na takiej głowie doskonale widać siwe włosy i odsiwiacz tego nie zmieni. Jednak w przypadku jasnych pasm efekty bywają zaskakująco dobre. Biorąc pod uwagę dość niską cenę odsiwiacza i łatwość jego stosowania, można podjąć próbę samodzielnego zawalczenia ze skutkami siwienia.

Jeśli jednak proces siwienia jest zaawansowany, a Ty go nie akceptujesz, nie masz wyjścia. Zostanie Ci tylko trwała koloryzacja. Zanim się na nią zdecydujesz spójrz jeszcze raz w lustro i zastanów się, czy naprawdę nie możesz polubić swojej siwizny – powszechnie uznawanej przecież za prawdziwy atrybut męskości.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie