Podział obowiązków podczas rodzinnego wyjazdy pod namiot

Remigisz Szulc
15.05.2024

Rodzinne wakacje pod namiotem mogą być super przygodą, ale też koszmarem, zwłaszcza dla osoby, która jako jedyna będzie odpowiedzialna za przygotowanie obozowiska. Aby do tego nie dopuścić należy od razu podzielić się obowiązkami. Oto kilka propozycji.

Tata rozstawia namiot

Rozstawienie namiotu to typowo „męskie” zadanie, które może zająć sporo czasu. Gdy Ty skupiasz się na zapewnieniu rodzinie miejsca do spania, poproś partnerkę i dzieci o pomoc w innych, mniej wymagających zadaniach, na przykład doprowadzeniu prądu, przyniesieniu wody, napompowaniu materacy etc.

Mama zagospodarowuje przestrzeń

Porządek w namiocie to podstawa, zwłaszcza podczas rodzinnego wyjazdu. Mama może zająć się organizacją przestrzeni, czyli poukładaniem rzeczy w poszczególnych sypialniach oraz przedsionku, dzięki czemu wszystko będzie zawsze pod ręką i każdy będzie w stanie znaleźć to, co jest akurat potrzebne.

Dzieci dbają o porządek

Zwłaszcza starsze dzieci powinny być zaangażowane w utrzymanie porządku zarówno w namiocie, jak i wokół niego. Poproś pociechy o zmywanie naczyń po posiłkach, układanie swoich rzeczy, wynoszenie śmieci i pomoc w chowaniu luźnych przedmiotów na noc do namiotu.

Wspólne gotowanie

Gotowanie to nieodłączny element biwakowania, w który warto zaangażować całą rodzinę. Nie może być tak, że gotuje tylko jedna osoba, która w efekcie nie ma czasu na odpoczynek. Podzielcie się, że np. mama robi obiady, tata śniadania, a dzieci kolacje.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie