Rodzinny wyjazd na narty – dlaczego warto postawić na Polskę?

Antoni Kwapisz
10.01.2024

Polska przez lata nie miała dobrej renomy wśród narciarzy, przegrywając rywalizację już nie tylko z Austrią czy Włochami, ale nawet sąsiednimi Czechami i Słowacją. Szereg inwestycji zmienił reguły gry i dziś rodzime stacje narciarskie naprawdę nie mają się czego wstydzić. Jeśli chcesz zorganizować rodzinny wyjazd na narty, to w naszym artykule znajdziesz kilka argumentów za tym, aby wybrać Polskę.

Polscy instruktorzy

To ważna zaleta w sytuacji, gdy jako rodzina dopiero chcecie nauczyć się jeździć na nartach. Polski instruktor o wiele lepiej przekaże Wam podstawowe informacje na temat techniki, co wynika po prostu ze wspólnego języka.

Trasy przyjazne rodzinom z dziećmi

Polskie ośrodki narciarskie nie mogą się równać z tymi zagranicznymi pod względem długości tras. To nie ma jednak aż takiego znaczenia dla rodzin z dziećmi, dla których ważniejsze jest to, aby trasy były szerokie, niezbyt strome i dobrze przygotowane. Tutaj naprawdę jest w czym wybierać, by wymienić tylko ośrodki w Szczyrku, Szklarskiej Porębie, Zieleńcu, Wiśle czy Karpaczu.

Mimo wszystko jest taniej

Choć panuje pogląd, że polskie stacje narciarskie są horrendalnie drogie, to na tle tych np. w Czechach wciąż wypadają korzystniej cenowo. Przy ograniczonym budżecie wyjazdowym warto więc postawić na narty w Polsce.

Niższe koszty organizacji wyjazdu

Decyduje o tym przede wszystkim odległość. W dobie bardzo wysokich cen paliw wyjazd na narty np. do Austrii wiąże się z wysokimi kosztami podróży, zwłaszcza dla mieszkańców centralnej i północnej Polski. Pod tym względem polskie ośrodki wciąż wypadają atrakcyjnie, również uwzględniając ceny noclegów w bardzo szerokim wyborze standardów pobytu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie