Rozmiar naprawdę ma znaczenie! Przynajmniej rozmiar prezerwatywy

Remigisz Szulc
10.04.2018

Prezerwatywa to zdecydowanie najpopularniejsza metoda antykoncepcji. Zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa i wcale nie musi ograniczać komfortu współżycia. Pod jednym warunkiem: że jest prawidłowo dobrana do rozmiaru penisa. Nie wszyscy panowie wiedzą, że na rynku są dostępne prezerwatywy w różnych rozmiarach. Dołącz do uświadomionej części męskiej populacji i zacznij stosować gumki, które będą leżeć na Tobie jak ulał!

Dlaczego nie warto wybierać prezerwatyw w uniwersalnym rozmiarze?

O prezerwatywie należy myśleć jak o elemencie garderoby. Ta w złym rozmiarze po prostu nie pasuje do Twojego ciała. Oczywiście kwestie estetyczne są na drugim planie. Znacznie ważniejsze jest to, że źle dobrana prezerwatywa może być nieskutecznym środkiem antykoncepcyjnym.

To proste: jeśli użyjesz zbyt małej gumki, to znacznie rośnie ryzyko jej pęknięcia w trakcie stosunku. Zbyt duża natomiast może się zsunąć, a nie zawsze jest to wyczuwalne przez partnerów. Ponadto prezerwatywa w złym rozmiarze zmniejsza doznania w trakcie współżycia.

Niestety, w sprzedaży najłatwiej dostępne są prezerwatywy w uniwersalnym rozmiarze. Dlatego staraj się kupować gumki w aptece, gdzie wybór jest większy – masz też pewność, że produkty nie są przeterminowane i nie były źle przechowywane. Możesz również posiłkować się ofertą internetową.

Rozmiary prezerwatyw

Wbrew pozorom najważniejsza nie jest długość, ale obwód prezerwatywy. Aby dobrać odpowiednią gumkę musisz po prostu zmierzyć grubość swojego penisa we wzwodzie. I tak dla penisa o grubości:

  • 9,5-10 cm – wybieramy prezerwatywę w rozmiarze 47 mm
  • 10-11 cm – 49 mm
  • 11-11,5 – 53 mm
  • 11,5-12 cm – 57 mm
  • 12-13 cm – 60 mm
  • 13-14 cm – 64 mm
  • 14-15 cm – 69 mm

Warto wiedzieć

W Polsce zdecydowanie najpopularniejsze są prezerwatywy w rozmiarze 53 mm.

Informację na temat rozmiaru prezerwatywy znajdziesz oczywiście na opakowaniu. Zwróć jednak uwagę, że niektórzy producenci mogą stosować nieco inną miarę i podawać rozmiar przy użyciu liter. I tak:

  • L – prezerwatywa dla penisa o długości ok. 18 cm
  • M – ok. 14 cm
  • S – ok. 12.5 cm

Jeśli masz wątpliwości, jaką prezerwatywę kupić lub Twój penis ma rozmiar niepasujący do wymienionego schematu, zawsze kup gumkę o jeden „numer” większą. Będzie bezpieczniej, ponieważ ryzyko pęknięcia prezerwatywy jest jednak większe niż jej zsunięcia.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.