Ubrania na specjalne okazje, których nie może zabraknąć w męskiej garderobie

Andrzej Winnicki
30.10.2020

Wszyscy wiemy, że w życiu zdarzają się okazje wymagające specjalnej prezencji. Trzeba je przewidywać i zawczasu uzupełnić męską garderobę o takie ubrania, o których wiadomo, że na pewno nie będziemy ich nosić na co dzień. Czasami przydają się tylko raz, ale i tak warto je mieć na podorędziu. Przykłady takich elementów męskiego ubioru znajdziesz w naszym poradniku.

Czarny płaszcz

Nawet jeśli zimą preferujesz noszenie kurtki, to i tak powinieneś zainwestować w elegancki, świetnie dopasowany płaszcz z wełny. Najlepiej w kolorze czarny, bo ten jest najbardziej uniwersalny. Taki płaszcz przyda Ci się w wyjątkowych sytuacjach – niestety także tych przykrych. Założysz go na pogrzeb zimą lub jesienią, choć śmiało możesz w nim wystąpić na ślubie, chrzcinach czy innej ważnej uroczystości rodzinnej.

Smoking

Zdecydowanie jest to ubiór wyłącznie na specjalne okazje – i to wcale nie te rodzinne. Smoking zakładamy na gale i inne uroczystości na wysokim poziomie, na przykład wielką premierę w teatrze, występ światowej sławy tenora itp. Nawet jeśli teraz wydaje Ci się, że nigdy nie weźmiesz udziału w podobnej imprezie, to pamiętaj, że życie lubi zaskakiwać, a zakup smokingu na ostatnią chwilę wcale nie jest taką prostą sprawą.

Garnitur skrojony na miarę

Must have w garderobie eleganckiego mężczyzny. Podkreślamy przy tym, że chodzi tutaj o garnitur naprawdę uszyty indywidualnie dla Ciebie, a nie kupiony w sklepie z poprawkami krawieckimi. To zupełnie inna klasa garnituru. Przekonasz się, że świetnie w nim wyglądasz, bo garnitur szyty na miarę perfekcyjnie podkreśla atuty Twojej sylwetki, natomiast niweluje jej drobne niedoskonałości. Nie jest to mały wydatek, ale zdecydowanie warto mieć taki ciuch w garderobie.

Koszula z mankietami do spinek

To także element ubrania, którego nie nosi się na co dzień. Koszulę z mankietami do spinek zwyczajowo zakładamy na bardzo ważne okazje – czy to wielkie wyjścia, czy uroczystości rodzinne itp. Skoro planujesz nosić ją wyłącznie od święta, to dobrym pomysłem będzie zainwestowanie w koszulę naprawdę wysokiej klasy, najlepiej gładką i śnieżnobiałą, bo taka jest najbardziej uniwersalna i pasuje do każdego garnituru – oczywiście uszytego na miarę.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.