Męskie nakrycia głowy na różne okazje. Sprawdź, co warto kupić

Antoni Kwapisz
10.07.2023

Wielu mężczyzn nie nosi żadnego nakrycia głowy, nawet zimą. Tymczasem może ono stanowić nie tylko praktyczny, ale też całkiem estetyczny element stylizacji. W ciągu roku przyda Ci się co najmniej kilka nakryć głowy, a te, w które szczególnie warto zainwestować, wymieniamy w naszym poradniku.

Bawełniana czapka na zimę

Zacznijmy od absolutnej podstawy, czyli standardowej bawełnianej czapki, która ma chronić głowę przed niską temperaturą i wiatrem. Nie rezygnuj z noszenia takiej czapki, ponieważ dzięki niej możesz zmniejszyć ryzyko przeziębienia i zapalenia zatok.

Kaszkiet

Męski kaszkiet to szczyt przedwojennej mody, która od kilku lat ponownie pojawia się na naszych ulicach. Coraz więcej panów przekonuje się do kaszkietów, będących fantastycznym dodatkiem do eleganckiej stylizacji jesienno-zimowej.

Czapka z daszkiem

Nieodłączny element wakacyjnego looku, choć wielu panów nosi czapkę z daszkiem także przez większą część roku. Taka czapka dobrze chroni przed promieniowaniem słonecznym, zapewnia dodatkową ochronę oczu oraz minimalizuje problem potu spływającego po czole.

Kapelusz typu Panama lub Fedora

Oba rodzaje kapeluszy należą do klasyki męskiej elegancji. Nawet jeśli do tej pory nie nosiłeś kapelusza, to warto spróbować – szczególnie w czasie wakacji, kiedy to kapelusz może być świetną, elegancką alternatywą dla czapki z daszkiem. Ochroni przed słońcem, zapewni swobodną wymianę powietrza skórze głowy, a przy tym naprawdę fajnie wygląda, zwłaszcza w zestawieniu z joggerami i lnianą koszulą.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie