Balsam po goleniu: jakie składniki łagodzą podrażnienia?

Mateusz Nowak
30.09.2024

Golenie to męski rytuał, który może skończyć się podrażnieniem, zaczerwienieniem skóry czy nieprzyjemnym uczuciem jej pieczenia. Jeśli chcesz zadbać o swoją twarz po usunięciu zarostu, stosuj balsam opracowany z myślą o specyficznych potrzebach cery mężczyzn. Poznaj składniki, które znajdują się w dobrych kosmetykach i pomagają ukoić skórę po goleniu oraz wspierają jej kompleksową pielęgnację.

Aloes – naturalne ukojenie i nawilżenie

Aloes (łac. Aloe Vera) może pomóc „uratować” nawet bardzo podrażnioną skórę. Dlatego warto, aby zawierał go twój balsam po goleniu. Wyciąg z tej rośliny wspiera:

  • nawilżenie skóry i jej ochronę przed przesuszeniem – aloes to humektant, który pomaga zachować miękkość i gładkość naskórka;
  • łagodzenie podrażnień oraz stanów zapalnych – to zasługa znajdującego się w aloesie glikoproteidu (aloektyny) i kwasu salicylowego;
  • regenerację naskórka, który może być uszkodzony po goleniu – proces ten wspierają znajdujące się w tej roślinie enzymy – biostymulatory.

Pantenol – regeneracja i ochrona skóry po goleniu

Pantenol (prowitamina B5) jest powszechnie wykorzystywany do tworzenia receptur balsamów do golenia. Wspomaga on:

  • odbudowę uszkodzonego naskórka;
  • redukcję zaczerwienienia skóry oraz łagodzenie jej pieczenia i szczypania;
  • wiązanie wody w skórze, przez co pomaga zapobiegać jej przesuszeniu.

Balsam po goleniu z pantenolem jest przeznaczony do rutynowej pielęgnacji męskiej twarzy. Prowitamina B5 pomaga uelastycznić skórę, nawilżyć ją i koić podrażnienia.

Alantoina – ukojenie i wygładzenie skóry

Alantoina to substancja pochodzenia roślinnego – powstaje w wyniku przemian metabolicznycha roślin. Wykorzystuje się ją w formułach balsamów po goleniu, ponieważ wspiera:

  • łagodzenie podrażnień skórnych i zaczerwienia skóry,
  • gojenie drobnych uszkodzeń skóry,
  • wygładzanie i nawilżenie naskórka.

Alantoina pomaga skórze odzyskać komfort po goleniu. Stosując balsam z takim składnikiem aktywnym, wspierasz przywrócenie równowagi skórze, która po usunięciu zarostu może być nadwrażliwa, przesuszona i „rozpalona”.

Ekstrakt z rumianku – właściwości przeciwzapalne

Rumianek (łac. Chamomilla Recutita) to jedno z najstarszych ziół stosowanych do pielęgnacji skóry. Jego ekstrakt w balsamach po goleniu pomaga:

  • zwalczać stany zapalne skóry, a w tym czerwoną, drobną wysypkę pojawiającą się po usunięciu zarostu z twarzy;
  • przyspieszyć łagodzenie podrażnień i drobnych uszkodzeń naskórka;
  • zwalczać bakterie, przez co wspiera profilaktykę nadkażeń bakteryjnych – może do nich dojść w przypadku uszkodzenia naskórka w czasie golenia.

Wybierając balsam z ekstraktem z rumianku, zapewniasz swojej skórze naturalną pielęgnację. Ten składnik aktywny wspomaga zarówno jej ochronę przed stanami zapalnymi, jak i ukojenie naskórka.

Jeżeli szukasz dobrego kosmetyku do pielęgnacji skóry po goleniu, zwróć uwagę na balsamy zawierające w składzie również kwas hialuronowy mający zdolność do wiązania wody. Dzięki temu wspomożesz nawilżenie skóry, która po usunięciu zarostu może być sucha i spierzchnięta. Natomiast jeśli zależy ci na wsparciu profilaktyki przeciwzapalnej, wybierz balsam z olejkiem drzewa herbacianego. Ten naturalny składnik pomoże ci uchronić skórę przed zapaleniem mieszków włosowych.

Pamiętaj! Nie kieruj się jedynie pięknym zapachem balsamu. Kosmetyk ten powinien zawierać składniki, które pomogą ci z troską zaopiekować się skórą.

Komunikat prasowy

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie